Landi Renzo SpA, jest dziś światowym liderem  z udziałem w rynku międzynarodowym , który przekracza 30% , w sektorze części,
alternatywnych systemów zasilania dla LPG i CNG.

Historia zaczyna się w 1954 roku w Reggio Emilia, gdzie Landi Renzo  wraz z żoną Giovanniną Domenichini zakłada Officine Meccaniche Landi Renzo, producenta specjalizującego się w wytwarzaniu mikserów do instalacji zasilania LPG dla każdego typu pojazdu .


group

Sprzedaż firmy szybko rosła w całym kraju, a pomiędzy rokiem 1963 i 1964  zaczęto realizować sprzedaż eksportową do Japonii , Francji, Belgii i Holandii.

Wkrótce pojawiły się także możliwości sprzedaży na rynkach Europy Wschodniej w Indiach i Ameryce Południowej .

Landi Renzo zmarł przedwcześnie w 1977 roku. Spółka kontynuuje działalność, prowadzoną przez jego żonę i syna Stefano, który w 1987 roku zostaje prezesem spółki, spółką staje się akcyjną.

Landi Renzo tworzy grupę przemysłową: w 1993 r. , przejmując kontrolę nad firmą Landi Srl i Eurogas Holding BV, holenderską firmą w branży. Do grupy dołącza powstała w  1998 roku, polska spółka Landi Renzo Polska Sp z.o.o  a w następnym roku Landi Renzo  nabyło firmę  Med S.p.a. z Reggio Emilia.

W 2001 roku 70 %  udziałów w firmie EUROGAS Holding BV zostało nabyte przez EUROGAS Utrecht BV spółkę zależną od Landi International BV.

Nowa siedziba Landi Renzo SpA, harmonijna i innowacyjna z punktu widzenia architektury, zdolna do wytwarzania najnowocześniejszej technologii została otwarta w 2001 roku w Cavriago k. Reggio Emilia.

Proces internacjonalizacji jest kontynuowany w 2003 roku wraz z otwarciem oddziału w Brazylii , w Chinach w 2005 r.,  w Pakistanie w 2006 roku.  W tym samym roku powstaje Uniwersytet Korporacyjny LANDIRENZO, fabryka pomysłów i działań na rzecz rozwoju zasobów ludzkich grupy niosący przesłanie kultury zrównoważonej mobilności .

W roku 2007 ,inauguruje swoją działalność Landi Renzo Pars w Teheranie ( Iran ) .

Potwierdzeniem  jakości w  Landi Renzo są certyfikaty:  ISO 9001 uzyskany już w 1995 roku, ISO / TS 16949 (stosowany w przemyśle motoryzacyjnym) w 2001 roku oraz certyfikat ISO 14 001:2004 otrzymany w roku 2013.

26 czerwca 2007 spółka Landi Renzo S.p.A. zadebiutowała na mediolańskiej giełdzie Borsa Italiana w segmencie Star .Debiut na giełdzie jest krokiem , który dał firmie intensywny nowy impuls do jej rozwoju . Jednocześnie pozycja spółki giełdowej jest gwarancją przejrzystości i pozwala na zwiększenie renomy Landi Renzo na rynkach grupy i budowę relacji z klientami jako dostawca wysokiej jakości.

Celem jest przyspieszenie procesu rozwoju w jednej dziedzinie, alternatywnych źródeł energii , co wymaga dużych inwestycji w badania naukowe, które w ten sposób stają się głównym motorem wzrostu .

W roku 2008 r. Landi Renzo SpA nabywa trzeciego gracza na rynku instalacji LPG/CNG firmę, Lovato Gas .

Ostatnie dwa lata to nabycie AEB Technologies oraz amerykańskiego Baytech-a , które  udostępniło nowe rynki w Rumunii , Wenezueli , Argentynie , Indiach i Stanach Zjednoczonych .

W lipcu 2012 roku, do grupy wstąpiła firma Safe SpA , która zapewni poszerzenie portfolia produktów o know- how do produkcji stacji metanu , bez wątpienia jest to czynnik konkurencyjności.

Wreszcie w marcu 2013 r., Landi Renzo SpA nabyła 70% udziałów w firmie  Emmegas Srl która produkuje komponenty i systemy dla LPG i CNG,  jest obecna na rynku produktów na ważnych rynkach Azji i Ameryki.

.

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję