Firma Lovato Gas S.p.A. - jest jedną z najstarszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na świecie w dziedzinie zasilania silników spalinowych paliwami gazowymi.

Założona w Vicenzy w 1958 roku przez wynalazcę Ottorino Lovato siedziba, została opracowana od początku jako centrum innowacji i eksperymentów.


group

Ukierunkowanie działalności  miało miejsce wkrótce po zaprojektowaniu pierwszego wielozaworu dla instalacji LPG, którego zasada działania jest nadal stosowana u współczesnych producentów.

Lovato Warsztat w 2007 zmienił nazwę na Lovato Gas co potwierdziło zaangażowanie firmy na rynku instalacji gazowych do pojazdów.

Pokonywanie wyzwań stawianych przez ciągłą ewolucję silników oraz nowych norm środowiskowych, sprawiło, że Lovato jest w stanie zaoferować pełną gamę systemów i komponentów do konwersji pojazdów napędzanych gazem, zarówno LPG i CNG, zgodnych z najnowszymi przepisami dotyczącymi emisji zanieczyszczeń.

Na ponad 16 mln samochodów wyposażonych na świecie w systemy gazowe , Lovato są żywym dowodem na sukces produktu, który cechuje trwałość i łatwy montaż.

W 2008 Lovato Gas, przystąpiło do Landi Renzo Group a więc zyskało szansę na jeszcze szybszy rozwój.
Ciągła obecność marki Lovato zagranicą to 90% obrotów pochodzących z eksportu co pozwala firmie na zatrudnianie łącznie ponad 120 osób.

 

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję